Vrátenie, vrátenie peňazí a výmena

Vráti sa

Ak z akýchkoľvek dôvodov nie ste spokojní, môžete objednávku alebo ktorúkoľvek časť objednávky vrátiť a vrátiť vám celú cenu.

Vaše vrátenie tovaru musíte zaregistrovať do 14 dní od prijatia objednávky a bez zbytočného odkladu, najneskôr však do 14 dní od zaregistrovania vrátenia tovaru, poslať tovar späť maloobchodníkovi podľa jeho pokynov.

Ak ste si objednali výrobky od rôznych maloobchodných predajcov, musíte postupovať podľa pokynov pre vrátenie tovaru pre každého maloobchodného predajcu osobitne.


Postup začatia procesu vrátenia:

 1. Ak boli vo vašom balíku zahrnuté informácie o vrátení, postupujte podľa týchto pokynov a vráťte balík priamo maloobchodníkovi. Ak máte akékoľvek podrobnosti, nie je potrebné nás informovať o vašom želaní vrátiť objednávku.
 2. Ak nie, navštívte naše centrum pomoci (kliknutím na príslušnú stránku) a odpovedzte na niektoré rýchle interaktívne otázky, aby ste dostali formulár na vrátenie tovaru s konkrétnymi pokynmi.


Dôležitá poznámka: Všetky objednávky musia byť vrátené priamo maloobchodníkom. Nevracajte prosím žiadne položky do ústredia spoločnosti Fruugo. Nenesieme zodpovednosť za akýkoľvek tovar vrátený priamo spoločnosti Fruugo.

Pre vrátenie platia rovnaké výnimky ako pre právo na odstúpenie od zmluvy,  Upozorňujeme, že nasledujúci tovar nie je možné vrátiť:

 • Tovar, ktorý je jednoznačne prispôsobený alebo vyrobený podľa vašich požiadaviek.
 • Tovar, ktorý sa môže rýchlo znehodnotiť, napr. Čerstvé ovocie, čerstvé kvety.
 • Tovar s ohľadom na ochranu zdravia alebo hygienu, ak je otvorený, napr. make-up, spodná bielizeň, prepichnuté šperky.
 • Zvukové alebo obrazové záznamy alebo počítačový softvér, ak sú otvorené.
 • Noviny, periodiká a časopisy.


Ďalšie informácie:

 • Vrátený tovar musí byť v predajnom stave.
 • Vrátený tovar musí byť nenosený / nepoužívaný s originálnymi štítkami a obalmi.
 • Tovar by mal byť zabalený tak, aby sa pri preprave nepoškodil predmet ani značkové balenie (ak existuje). Spoločnosť Fruugo a naši maloobchodníci nepreberajú zodpovednosť za veci poškodené pri preprave.
 • Zodpovedáte za náklady na vrátenie, pokiaľ nedôjde k chybnému alebo poškodenému tovaru.
 • Ak vraciate všetky výrobky od konkrétneho predajcu, vrátime vám pôvodné náklady na dopravu. Ak ste upgradovali na expresné doručenie, vrátime vám iba náklady na štandardné doručenie.
 • V prípade, že ste nakupovali od viacerých maloobchodných predajcov, zašlite tovar každému maloobchodnému predajcovi osobitne.
 • Dôrazne odporúčame používať službu sledovanej pošty (s poistením, ak je to vhodné pre hodnotu tovaru), uschovať si doklad o poštovnom. Spoločnosť Fruugo a naši maloobchodníci nepreberajú zodpovednosť za veci stratené pri spätnej preprave.
 • Ak sa vrátená položka prepravuje do zahraničia, označte ju ako „VRÁTENÉ TOVARY“, aby ste zabránili tomu, že by maloobchodníkovi pri prijatí vášho vrátenia spôsobili colné poplatky.

Ak sa vráti objednávka, ktorá nespĺňa tieto podmienky, váš návrat môže byť odmietnutý a vrátený vám alebo vám môže byť ponúknutá znížená refundácia.


Poškodený alebo chybný tovar

Ak vaša objednávka dorazila poškodená alebo máte problémy so zakúpeným produktom, čo najskôr sa obráťte na predajcu, do

 1. Navštívte naše centrum pomoci (kliknutím späť na stránku) a odpovedzte na niekoľko rýchlych interaktívnych otázok.

Poznámka: Väčšina maloobchodníkov bude potrebovať obrázok alebo video zobrazujúce poškodenie, poruchu alebo nesprávnu prijatú položku, aby mohli poskytnúť riešenie. Najbežnejšie riešenia problémov týkajúcich sa poškodeného alebo chybného tovaru sú:

 • Maloobchodník môže byť schopný poskytnúť náhradu.
 • Maloobchodník môže ponúknuť zľavu, aby tovar nebol poškodený.

Ak maloobchodný predajca nemôže položku vymeniť a vy nechcete akceptovať zľavu, môžete objednávku zrušiť a vrátiť tovar za celú náhradu. Niektorí maloobchodníci môžu ponúknuť vyzdvihnutie tovaru. Niektorí maloobchodníci vám na tento účel poskytnú štítok s vrátením tovaru. Ak však maloobchodník nedokáže prevziať položku alebo poskytnúť štítok s vrátením tovaru zadarmo, vráti vám primerané náklady na vrátenie poštovného po tom, čo mu poskytnete kópiu dokladu o vrátení tovaru.


Odmietnutie dodávky

Ak odmietnete prijať dodávku celej alebo časti vašej objednávky (kde sa zdá, že výrobky alebo obal nie sú poškodené alebo chybné), môžu vám byť z refundácie tovaru odpočítané všetky poplatky a platby, ktoré maloobchodníkovi vzniknú v dôsledku odmietnutia balíka. To isté platí, ak sa v sledovaní zistí, že došlo k pokusu o doručenie a položka čaká na vyzdvihnutie v poštovom sklade, pričom táto položka sa nezbiera a nevráti odosielateľovi.

Refunds 

 • You will be refunded within 14 days of the retailer receiving back the goods.
 • Where a retailer has offered to collect the goods, you will be refunded within 14 days of cancelling your contract.
 • You will receive an email once the products reach the retailer and are accepted for return.
 • Refunds will be issued to the same means of payment initially used to purchase the goods. It is not possible to refund some bank transfer payment types, such as Multibanco, please contact us for help.
 • Refunds usually take between 1 – 5 business days to show in your account, depending on the payment method used. 

Exchanges 

Unfortunately we are unable to exchange items, please follow the returns process using the information above.